„Napisz piosenkę z Jackiem Kaczmarskim”

Fundacja Grand Press wraz ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS ogłasza konkurs na napisanie kompozycji linii melodycznej do wiersza Jacka Kaczmarskiego pt.: „Diagnoza”.

W konkursie mogą wziąć udział tylko utwory oryginalne, wcześniej niepublikowane, niewykonywane oraz nienagrodzone w innych konkursach, a kompozytor/ka musi posiadać obywatelstwo polskie. Laureat/ka otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych.

Prawykonanie zwycięskiej kompozycji odbędzie się podczas uroczystej gali Medalu Wolności Słowa, 30 sierpnia 2024 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, z transmisją na żywo w TVN24 oraz na portalach pozostałych patronów medialnych wydarzenia.

W sprawie informacji dotyczących konkursu prosimy o kontakt poprzez e-mail: [email protected]

Prapremiera piosenki powstałej do słów wiersza Wojciecha Młynarskiego „Niewielkie słowo »przyzwoitość«” w wykonaniu Ralpha Kaminskiego

Podczas tegorocznej gali Medalu Wolności Słowa w Europejskim Centrum Solidarności Ralph Kaminski wykonał prapremierę piosenki powstałej do słów wiersza Wojciecha Młynarskiego „Niewielkie słowo »przyzwoitość«”. Organizatorzy konkursu na najlepszą linię melodyczną do tekstu wiersza Młynarskiego – Fundacja Grand Press i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS – otrzymali prawie 180 propozycji muzycznych, spośród których jury wybrało zwycięską kompozycję. Zwyciężczynią konkursu została Maria Holka.

Napisz piosenkę z Wojtkiem Młynarskim