O Fundacji

Fundacja Grand Press powstała, aby stać na straży wolności słowa, promować dobre dziennikarstwo oraz wspierać media i osoby w mediach pracujące. CELE FUNDACJI >>

Prezeska

Weronika Mirowska

Absolwentka szkoły muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie oboju oraz PWSFiTV w Łodzi. Pracowała jako compositing artist przy nagrodzonym w 2008 roku Oscarem filmie animowanym „Piotruś i Wilk” w reżyserii Suzie Templeton. Przez piętnaście lat tworzyła i produkowała animacje i efekty specjalne do filmów oraz spotów reklamowych. Wieloletnia CEO i dyrektor zarządzająca działami vfx i animacji w największych studiach postprodukcyjnych w Polsce. Pasjonatka filmu i książek reporterskich. Prezeska fundacji Grand Press, aktywnie działająca na rzecz wolnych mediów i wolności słowa. Organizatorka konkursu Grand Press, Grand Press Photo, twórczyni Medalu Wolności Słowa, pomysłodawczyni konkursu na Książkę Reporterską Roku.